Ekonomi

Erciş’te çiftçiye büyük destek

Erciş’te çiftçiye büyük destek

VAN – Van Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen “Van Tahıl Ambarı Oluyor” projesi kapsamında Erciş’teki çiftçilere sertifikalı buğday ve arpa tohumları dağıtıldı.

Erciş Pancar Kooperatifi yerleşkesinde düzenlenen tohum dağıtım töreninde konuşan Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Yardımcısı Murat Karaloğlu, “Valimiz Ozan Balcı’nın himayelerinde yürütülen ‘Van Tahıl Ambarı Oluyor’ projesi kapsamında 75 yüzde sübvansiyonlu tohumlar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından siz değerli üreticilerimize dağıtılmaktadır.Bu vesileyle Sayın Valimiz Ozan Balcı’ya teşekkür ederiz.Sadece Erciş’te değil, üretime destek olmak için tüm kurumlarını seferber etti. Ayrıca 13 ilçemizdeki tüm çiftçilerimize de. Sizlerden beklediğimiz bu tohumları toprağa kazandırmanızdır. En kaliteli üretim ve verimi en yeterli şekilde elde etmektir. “Bu çalışmanın amacına ulaşmasında en büyük destek ve katkı” senden. Tek amacımız, tek temennimiz bu eserleri ayağa kaldırmaktır. Ülkemize ve yerel olarak ilçemize katma değer yaratmaktır. Bu vesileyle hepinize tekrar teşekkür etmek istiyorum” dedi.

‘Van Tahıl Ambarı Oluyor’ projesi kapsamında Erciş’te 176 üreticiye 142 bin 400 kilogram buğday tohumu, 285 üreticiye ise 276 bin 800 kilogram arpa tohumu dağıtıldığı belirtildi.

Programa; Toplantıya Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Yardımcısı Murat Karaloğlu, Erciş Pancar Kooperatifi Başkanı Faruk Ünal, ilgili kurum amirleri, muhtarlar ve çiftçiler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu