Haber

İstanbul Büyükşehir’den İzmit’e üretim eğitimi desteği

KOCAELİ (İGFA) – Üretime ve üreticiye yönelik çalışmalarıyla farklı projeler üreten İzmit Belediyesi, çalışanlarının üretim bilgisini artırmaya yönelik eğitim programlarını sürdürüyor. Bu kapsamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ziraat Yüksek Mühendisi Derya Sekban, İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü sera grubu ve toprak ekibine Hayat Bahçesi Eğitim Binası’nda mevsimlik çiçek üretimi ve iç mekan bitkisi üretimi konusunda eğitim verdi.

İzmit Belediyesi Yaşam Bahçesi Eğitim Binasında verilen eğitim kapsamında çalışana mevsim çiçeği üretimi, iç mekan bitkisi üretimi, genel üretim teknikleri ve bakımı, tohum dikimi, fidan dikimi, çelikler, budama, bitki besleme, gübreleme konularında eğitim verildi. , püskürtme ve bakım. Eğitimin ardından teorik bilgilerin yanı sıra Hayat Bahçesi serasındaki bitkiler üzerinde uygulamalar yapıldı.

“ÇOK GÜZEL BİR ALAN OLUŞTURULDU”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş.’nin sorumlusu olarak görev yapan Derya Sekban, eğitimler ve Hayat Bahçesi ile ilgili görüşlerini aktararak, “İzmit Belediyesi tarafından davet edildim. Eğitim amaçlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü. Deneyimlerimizi burada arkadaşlarla paylaşmak istedik. Hem iç hem de dış mekanlarda yaptığımız bakımlarla ilgili çalışmalarımızı gösterdik ve deneyimlerimizi paylaştık. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kurulan Life of Life serasını ziyaret ederek burada yapılan üretimleri inceledik ve çok güzel bir alan oluşturmuşlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu