Haber

İzmir Belediye Başkanı Tugay’dan DEM Parti’ye ziyaret: ‘İletişimimiz kalıcı ve daim olsun’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, ziyarette yaptığı konuşmada, seçim döneminde göstermiş oldukları demokratik tavır için DEM Parti’ye teşekkür etti.

Tugay, “İletişimimiz bugüne kadar eksik kalmış olabilir. Bundan sonra daha sağlam temeller üzerine otursun. Biraz daha kalıcı ve sürekli olsun. Düşüncem bu. Önümüzdeki yıllarda bunun gereğini yerine getirmek lazım. Bu benim tarafımda her zaman olumlu tavır içerisinde olacak. Sizlerin de aynı yaklaşım içinde olacağınıza inanıyorum.” diye konuştu.

Yerel seçimde Türkiye’de yeni bir demokratik sürecin kapısının aralandığını belirten Kuruş, “Umuyoruz ki demokratikleşmeyi birlikte sağlayabiliriz.” dedi.

Karabulut ise ziyaretin DEM Parti için çok kıymetli olduğunu söyledi. Türkiye’de yeni bir dönemin başladığını anlatan Karabulut, şunları kaydetti:

“Bu dönemde de zaten bütün Türkiye’de bir şekilde açık ve belli olmayan örtü olsa da gözükmese de hep ittifak içinde olan iki partiyiz. Bazı alanlarda her zaman birbirimize destek oluyoruz. Özellikle DEM Parti sizlerin de iktidara gelebilmesi için cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çok destek veren bir parti. Birlikte bir arada çok iyi şeyler yapabileceğimizi düşünüyoruz. Bizlerin yerel yönetimler tecrübesi çok fazla var. Ne yazık ki batıda yok. CHP’nin batıda çok ciddi bir deneyimi, tecrübesi ve başarısı var. Bizim de Kürt illerinde ciddi bir başarımız var. Bu deneyimleri ortaklaştırırsak bir arada birtakım şeyleri yapabilirsek çok mutlu olacağız diye düşünüyorum.”

AK Parti, MHP ve İYİ Parti de ziyaret edildi

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Cemil, şunları yazdı:

AK Parti İzmir İl Başkanı Sayın Bilal Saygılı, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sayın Ülkü Doğan, Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanı Sayın Veysel Şahin ve DEM Parti İzmir İl Eş Başkanları Sayın Zehra Karabulut ve Sayın Mehmet Kuruş’u CHP il başkanımız Şenol Aslanoğlu ile birlikte ziyaret ettik. Nazik kabulleri için her bir il başkanımıza ve yönetimlerine çok teşekkür ederiz. Önümüzdeki 5 yıl şehrimize hizmet etmek, İzmir’imizin sorunlarını çözmek için göstereceğimiz çabaya verecekleri katkıları için şimdiden tüm değerli başkanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu