Haber

KidZania’da 4. Satranç Turnuvası Gerçekleştirildi

4. Satranç Turnuvası, KidZania ev sahipliğinde ve İş Bankası sponsorluğunda gerçekleştirildi. Toplam 150 kişinin katıldığı satranç turnuvasında derecesiz her yarışmacıya birer madalya verildi.

Çocukların Ülkesi KidZania İstanbul tarafından düzenlenen 4. Satranç Turnuvası, İş Bankası ve Türkiye Satranç Federasyonu’nun desteğiyle 18-19 Temmuz tarihleri ​​arasında 11.30-15.30, 20 Temmuz 11.30-13.45 saatleri arasında KidZania Vestel Stadı’nda gerçekleştirildi ve üç gün sürdü. 5-9 yaş kategorisinde toplam 150 yarışmacının katıldığı turnuvada her yarışmacı dereceye girmeden başarılı sayıldı. Satranç turnuvasının son günü İstiklal Marşı ile başladı. Satranç turnuvasına Türkiye Milli Satranç Oyuncusu Duru Kayar da katıldı.

Satranç turnuvasının ardından konuşan Türkiye Satranç Federasyonu Projeler Delegasyon Başkanı Talha Emre Akıncıoğlu, “Bugün 20 Temmuz Dünya Satranç Günü. Türkiye Satranç Federasyonu’nun ana sponsoru olan İş Bankası’nın desteği ve KidZania’nın ev sahipliğinde dünya satranç gününü kutluyoruz. 5-6 yıldır satrancın en temel sporcu camiasını ağırlıyoruz. Turnuvamızı düzenliyoruz. Türkiye Satranç Federasyonu, Türkiye’nin en büyük federasyonudur. 1.2 milyona yakın lisanslı sporcumuz var.Lisanslı sporcu sayımızın büyük bir bölümünü küçük yarışmacılar oluşturuyor.Satranç kişisel gelişimin çok değerli bir modülü ve velilerimiz çocuklarımızı spora yönlendirerek çok yardımcı oluyorlar.

“Çok memnun oldum “

Satranç turnuvasında konuşan Türkiye Milli Satranç Oyuncusu Duru Kayar, “Küçüklere satrancı sevsinler, sevdikleri işi yapsınlar diyorum. Satrancı çok küçük yaşta öğreniyorum. İlerleyebiliyorum çünkü seviyorum. Miniklerle satranç oynamaktan çok mutluyum. Onlara katkı sağlamak benim için de çok keyifli. İki yıl İstanbul şampiyonu oldum, iki yıl milli takımda oynadım.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu