Haber

Kılıçdaroğlu’nun kendi belediye başkanı, “CHP’li belediyeler engellendi” iddiasını yalanladı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin bugün düzenlediği kümelenme toplantısında açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin yaralarını sarmaya çalışırken deprem üzerinden siyaset yapan Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyeleri engellemeye, engellemeye çalıştılar. söz konusu. Kılıçdaroğlu’nun depremi konu alan konuşmasının ardından 17 Şubat’ta CHP’li Gölbaşı Belediye Başkanı’nın yaptığı konuşma geliyor. “Gölbaşı Belediye Başkanı olarak tüm belediyelerimize ve Sayın Bakanımıza ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Herhangi bir ayrımcılık görmedik. İnşallah bu şiddetli günleri milletimizle birlikte aşarız.”Sözler geldi.

‘CHP BELEDİYESİ GİDELİM, ÖNÜNDE TUTALIM, ENGELLEYELİM’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Merkezi yönetimlerle işbirliği objektif kurallara tabi olacak. Bu depremde bir acıyı daha gördük. CHP’li belediye lütfen gidelim, orada bulunmayalım, önünü kapatalım, engel oluşturalım. Belediye sizin yaptığınızı yapıyor. deprem için yapamadık. Hep birlikte oturup kalkalım CHP’li” “İldeki belediyelere teşekkür edelim. Ulaşılamayan her yere ulaşıldı. Engellemeye, engellemeye çalıştılar. Biraz var. vicdan insanda.Vatandaş enkaz altında bekliyor ben gideyim siz gidemezsiniz diyor.ifadeleri kullandı.

CHP LİDERİNİN SÖZLERİ KILIÇDAROĞLU’NUN İDDİALARINI REDDETTİRDİ

Kılıçdaroğlu’nun ‘İktidar CHP ile belediyeleri bloke etti’ sözlerinin ardından CHP Adıyaman Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım geldi. Yıldırım, Bakan Kurumun daveti üzerine katıldığı koordinasyon toplantısında, deprem sonrası yürütülen çalışmaların yanı sıra şehrin yeni yerleşim alanı hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını duyurdu.

‘HİÇBİR AYRIMCILIK GÖRMEDİK, BAKANIMIZIN İLGİSİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ’

Yıldırım, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun aksine kendilerine engel olunmadığını ve ayrımcılığa uğramadıklarını açıkça belirttiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İlçemize intikal eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Murat Kurum’un daveti ile harmoniye katıldık. İlimiz için neler yapılabileceği konusunda fikirlerimizi sordu. şehrin bir kısmı çok zarar gördü.Milyon TL de belediyemize yardım etti.Acil ve hızlı bir şekilde çöp kamyonu gönderilmesini emretti.Sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.Gölbaşı Önderliği olarak Sayın Bakana ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum.Görmedik. Milletimizle birlikte inşallah bu şiddetli günleri de atlatacağız.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu