Haber

Kuveyt ve Irak, işbirliğini sağlamlaştırmak için parlamenter diplomasinin etkinleştirilmesini tartışıyor

Kuveyt Dışişleri Bakanı Pir Salem Abdullah el-Cabir el-Sabah ve Irak Meclis Başkanı Muhammed Halbusi, iki ülke arasındaki işbirliğini pekiştirmek için parlamenter diplomasinin etkinleştirilmesini görüştü.

Irak resmi haber ajansı INA’nın haberine göre, Irak Meclis Başkanı basın dairesinden yapılan yazılı açıklamada, Meclis Başkanı Halbusi’nin Kuveyt Dışişleri Bakanı ile görüştüğünü belirtildi. Resmi bir ziyaret için Bağdat’a gelen Sabah.

Görüşmede ikilinin ikili bağlantıları, ekonomiYatırım ve yatırım da dahil olmak üzere her alanda iş birliğinin ele alındığı açıklamada, parlamento diplomasisi ve dostluk komitelerinin faaliyete geçirilmesi ve iki ülke arasındaki iş birliğini pekiştirmedeki rolü ile Arap dilindeki tutumların uygunluğuna da dikkat çekildi. bölgesel ve uluslararası platformlara dikkat çekildi.

Görüşmede Irak Meclis Başkanı Halbousi, “Irak’taki yasama otoritesinin hükümetin Kuveyt ile işbirliğini artırma ve bekleyen sorunları çözme çabalarını desteklediğini” belirtti.

Kuveyt Dışişleri Bakanı Sabah da ülkesinin Irak’a destek olmak, ilişkileri güçlendirmek ve çeşitli alanlarda işbirliği seviyesini artırmak istediğini ifade etti.

Sabah, Irak Dışişleri Bakanlığı ile yapılan görüşmelerin verimli geçtiğini ve ortak eylem için umutların artmasına katkıda bulunduğunu söyledi.

Dün resmi bir ziyaret için Bağdat’a gelen Kuveyt Dışişleri Bakanı Pir Salem es-Sabah, Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin ile görüştü.

haberkarliova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu