Haber

Meteoroloji açıkladı! Soğuk hava ve kar yağışı geliyor

Soğuk hava ülke genelinde etkisini göstermeye devam ediyor.

(MGM) sık sık uyarılarda bulunuyor.

Soğuk ve yağışlı hava geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre Türkiye, yarından itibaren Karadeniz üzerinden gelecek yeni bir soğuk ve yağışlı sistemin etkisi altına girecek.

Bugün yurdun büyük bölümü parçalı ve çok bulutlu olacak.

Batı Karadeniz ve Doğu Marmara’nın kıyı kesimlerinde sağanak yağış, iç kesimlerde ise kar ve sulu kar yağışı görülecek.

Orta ve Doğu Akdeniz’de sağanak yağışlar görülecek.

Yarın şiddetli yağış bekleniyor

Yarın Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin etkisiyle kuzey, orta ve doğu kesimlerde yağış görülecek.

Yağışlar Karadeniz’in kıyı kesimlerinde sağanak, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Ege’nin iç kesimleri ve Marmara’nın batısı kar ve karla karışık yağmur şeklinde olacak. .

Kar yurdun büyük bölümünü etkileyecek

Hafta sonu yağışlı sistem etkisini sürdürürken, Güneydoğu Anadolu’nun batı kesimi, Kıyı Ege ve Akdeniz Bölgesi’nin kıyı kesimleri dışındaki tüm bölgelerde kar ve karla karışık yağmur görülecek.

Genel olarak mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının hafta sonundan itibaren azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.

Ankara, İstanbul ve İzmir’de hava durumu

Yarın Ankara’nın güney kesimlerinde hafif kar yağışı görülecek. Cumartesi günü hava parçalı bulutlu, pazar günü ise kent genelinde kar yağışı etkili olacak.

Hava sıcaklıklarının yarın sıfırın altında 4 derece, hafta sonu ise sıfırın altında 2 ila 3 derece arasında değişmesi bekleniyor.

İstanbul’da yarın sağanak yağış, hafta sonu ise kar ve sulu kar bekleniyor. Hava sıcaklıkları yarın 8 derece, hafta sonu ise 6 ila 8 derece civarında seyredecek.

İzmir’de yarın yağış beklenmezken, hafta sonu kentin kuzey kesimlerinde yağmur yağacak. Sıcaklıklar yarın 14 derece, hafta sonu ise 10-12 derece civarında seyredecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu