Haber

Mustafa Cengiz kabri başında dualarla anıldı

– Mustafa Cengiz kabri başında dualarla anıldı

İSTANBUL – Galatasaray eski lideri Mustafa Cengiz, vefatının 1. yıl dönümünde kabri başında dualarla anıldı.

Galatasaray eski lideri Mustafa Cengiz, vefatının 1. yıl dönümünde Ulus Mezarlığı’nda bulunan kabri başında anma töreni düzenlendi. Törene ailesi, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk, Galatasaray Sportif AŞ. Başkan Vekili Erden Timur, Galatasaray eski ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak, sarı-kırmızılı camiadan isimler ve Galatasaraylı taraftarlar katıldı.

Mustafa Cengiz’in oğlu Sarper Cengiz, merasimde babasının son günlerinde Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yaptığı basın toplantısı ile ilgili anısını anlattı.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek de merhum Mustafa Cengiz için, “Kendisi Galatasaray’a hizmet etmekten sıhhatine hiç dikkat etmedi son vakitlerde bilhassa. Sarper ile de konuştum, dikkat etseydi tahminen bugün yaşıyor olacaktı lakin Galatasaray’ın problemleriyle son nefesine kadar uğraştı. Ben Galatasaray başkanı olarak, Galatasaray için verdiği emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Mekanı cennet olsun. Her zaman Galatasaraylıların kalbinde yeri büyük olacaktır. Allah’tan kendisine rahmet diliyorum. Yakınlarına ve ailesine de sabırlar diliyorum” diye konuştu.

Anma töreninde düşüncelerini dile getiren Abdurrahim Albayrak ise, “Mustafa Cengiz liderim, Galatasaray sevgisi ile yaşadı. Galatasaray sevgisi ile ölen Mustafa Cengiz liderime Allah’tan rahmet diliyorum. Yeri cennet olsun” halinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu