Haber

Ören Plajı’nda Yağmur Sonrası Temizlik Çalışması

BALIKESİR’in Burhaniye ilçesinde, önceki gece yağan yağmur nedeniyle taşma noktasına ulaşan Karınca Deresi önündeki Ören Plajı’na getirilen ağaç, dal, kök parçaları ve plastik atıklar belediye ekipleri tarafından temizlenmeye başlandı. Toplanan ağaç ve dal parçalarının kışlık yakıt olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılacağı bildirildi.

Burhaniye’de önceki gece boyunca aralıklarla yağan yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Yollarda biriken su sürücülere zorluk yaşattı. Madra Dağı’ndan doğan Karınca Çayı taşma noktasına ulaştı. Derenin getirdiği ağaçlar, dallar, kök parçaları ve plastik atıklar mavi bayraklı Ören Plajı’nı çöplüğe çevirdi. Bazı vatandaşlar kışlık ihtiyaçları için buradan odun topladı. Burhaniye Belediyesi ekipleri de sahilde buldozerlerle temizlik çalışması başlattı. Toplanan kol modülleri ve çöpler traktörle bulundukları yerden kaldırıldı. Toplanan ağaç ve dalların kışlık yakıt olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılacağı bildirildi.

Sahillerde biriken ağaç modüllerini toplayan İdris Hacıoğlu, “Ören sahilini ilk defa görüyorum. Bunu fırsata çevirerek kışı geçirmek için yakacak odunlarımızı buradan topluyoruz. Deniz bize geri attı” dedi. attığımız topraklar dereler aracılığıyla dağlardan taşınıyordu.”

Burhaniye Belediyesi temizlik görevlisi Emrah İbiş, “Yaklaşık 5 yıldır aynı yerde temizlik işlerinde çalışıyorum. Denizin sahile bu kadar çok dal getirdiğini ilk kez görüyorum. Aslında deniz, verdiği karşılığı geri verdi.” bizimdi. Bir bakıma iyiydi bu, aslında yakacak odun çıktı.” “dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu