Haber

Pentagon telaffuzu değiştirdi! İsrail’e uyarı

Pentagon Sözcü Yardımcısı Sabrina Singh, basın toplantısında bir gazetecinin şunları söylediğini söyledi: İsrail’e verilen silahların savaş suçlarında mı yoksa sivillere karşı mı kullanıldığını takip ediyor musunuz?“formdaki soru hakkında” Amerika Birleşik Devletleri’nden herhangi bir silah veya askeri yardım alan herhangi bir ülke, bunları uluslararası insancıl hukuka uygun bir şekilde kullanmalıdır.Bu konunun her silah anlaşmasında yer aldığını vurguladı.

Singh ayrıca endişe yaratan bir durum görüldüğü takdirde bunu doğrudan karşı tarafa iletmekten çekinmeyeceklerini de belirterek, İsrailli yetkililerle yaptıkları açık ve zımni görüşmelerde bu konuyu ele aldıklarını kaydetti.

ABD ÜSLERİNE YAPILAN SALDIRI SAYISI 40’A ÇIKTI

Pentagon Sözcüsü, 17 Ekim’den bu yana Ortadoğu’daki ABD üslerini hedef alan füze ve drone saldırılarına ilişkin de güncel bilgi verdi; ABD üslerine yönelik saldırıların 18’i Suriye’de, 22’si Irak’ta olmak üzere toplam 40’a ulaştığı bilgisini paylaştı.

İRAN MERAKLI ÖRGÜTLERİN SALDIRILARI ABD ÜSLERİNE BÜYÜK ZARAR VERMEZ

Singh, İran destekli saldırıların ABD çalışanlarına ve ABD üslerine önemli bir zarar vermediğini, son saldırılarda herhangi bir can kaybı veya yaralanmanın yaşanmadığını belirterek, şu ana kadar bildirilen toplam yaralı sayısının 46’da kaldığını ve hepsinin yaralı olduğunu hatırlattı. hafif yaralanmalar vardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu