Haber

Saymaz: Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu’nun adaylığını destekledi, Davutoğlu ve Babacan itiraz etmedi

Gazeteci İsmail Saymaz, Saadet Partisi (SAADET) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na “Adaylığınızı destekliyorum” dediğini iddia etti.

Halktv.com.tr yazarı İsmail Saymaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Millet İttifakı’ndaki partilerin başkanlarını ziyaret eden Temel Karamollaoğlu’nun, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ile görüştüğünü belirterek, DEVA Partisi Genel Başkanı ve CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığı. Sıcak göründüğünü söylediğini iddia etti.

Saymaz, “Saadet lideri Karamollaoğlu, dün Davutoğlu ve Babacan’ı ziyaretinde ilk kez Kılıçdaroğlu’nun adaylığından söz ederek CHP liderinden yana olduğunu söyledi. İki lider itiraz etmedi. sözlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun cevap vermeden Karamollaoğlu’nu dinlediğini belirten Saymaz, “Öğrendiğim kadarıyla Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu’nun sözlerini dinledi ve herhangi bir yanıt vermedi. Karamollaoğlu şu anda Demokrat Parti genel başkanı ile görüşüyor. Uysal’ın Kılıçdaroğlu’nu desteklediği biliniyor. İstişare görüşmelerinin devam etmesi bekleniyor.” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu