Haber

Suriye Demokratik Güçleri lideri Mazlum Abdi ABD’ye yalvardı: Suriye’deki en sadık müttefikiniz bizi unutmayın

Suriyeli Ahlam Albashir’in 13 Kasım’da Taksim İstiklal Caddesi’nde düzenlediği ve 6 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırının ardından Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG terör örgütüne yönelik başlattığı askeri operasyon teröristleri korkutmaya devam ediyor. .

“BİZİ UNUTMAYIN” MESAJI

Türkiye’nin olası kara harekatına karşı ABD’den takviye kuvvet isteyen teröristler, son olarak “ABD’ye ne kadar sadık olduklarını” anlatarak Washington’dan yardım istedi. Omurgasını terör örgütleri PKK/YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’nin elebaşı Mazlum Abdi, Washington Post’ta “Amerika’nın Suriye’deki en sadık müttefikiyiz. Bizi unutmayın” başlığıyla bir yazı yayınladı.

“HAYATIMA HEDEF OLAN BİR GİRİŞİM OLDU”

DEAŞ’a karşı ABD ile birlikte Suriye’de savaştıklarını ancak Türkiye’nin askeri harekatı nedeniyle DEAŞ’a karşı elde ettikleri kazanımların tehlikede olduğunu öne süren terör lideri, aldıkları uluslararası destek sayesinde Türkiye’nin en gelişmiş yönetimini kurduklarını savundu. Suriye’de güvenliğin Türkiye’nin son dönemde ABD güçlerinin Suriye’de bulunduğu bölgedeki akrabalarını hedef aldığını yazan Abdi, “Bence bu benim hayatıma yönelik bir girişimdi” dedi.

ULUSLARARASI TOPLUMDAN YARDIM İSTEDİLER

Türkiye’ye yönelik küstah söylemlerini sürdüren terörist elebaşı, Taksim’deki bombalı saldırının arkasında kendilerinin olmadığı iddiasını da yineledi. Sözcü’de yer alan habere göre, Türkiye’nin operasyonuna karşı uluslararası destek isteyen Mazlum Abdi, “Uluslararası toplumu Türkiye’nin önüne geçmek için acilen somut adımlar atmaya çağırıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu