Haber

Triatlon şampiyonası nefes kesici

BALIKESİR (İGFA) – Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Triatlon Federasyonu iş birliğinde düzenlenen Avlu Balıkesir Triatlon Avrupa Şampiyonası ile Türkiye ilk kez Triatlon Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapıyor. Avlu Balıkesir, alışveriş merkezleri, yüzme havuzu ve koşu parkurunun tam ortasında olması nedeniyle yabancı sporcuların ve Avrupa Triatlon Birliği’nin de ilgisini çekti. Avlu Balıkesir, Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyon yeteneği ile Dünya Şampiyonası’nın kapılarını araladı. 32 ülkeden 700 sporcunun katıldığı “Avlu Balıkesir Triatlon Avrupa Şampiyonası” için sporcuların yanı sıra 2 bini aşkın yabancı seyirci Balıkesir’e akın etti.

YÜZ – KOŞ – SÜR
Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Türkiye Triatlon Federasyonu Lideri Bayram Yalçınkaya ve Avrupa Triatlon Birliği Yönetim Kurulu Üyesi HerwigGrabner tarafından düzenlenen basın toplantısıyla tanıtılan triatlonda, sporcular sabahın erken saatlerinde terlemeye başladı. Bisiklet, koşu ve yüzme etaplarından oluşan Avlu Balıkesir Triatlon Avrupa Şampiyonası’nda sporcular genç erkekler, genç bayanlar, elit erkekler ve elit bayanlar kategorilerinde yarışıyor. “Triathlon Balıkesir 2023” https://www.youtube.com/@TurkiyeTriathlonFederasyon adresinden canlı olarak izlenebilir.

BURADA OLMAK ÇOK KEYİFLİ
Avrupa Triatlon Birliği Yönetim Kurulu Üyesi HerwigGrabner, Avlu Balıkesir tarafından düzenlenen şampiyona ile ilgili görüşlerini paylaştı; “ Burada olmak çok eğlenceli çünkü çok iyi hazırlanmış bir alan. Kesinlikle Avrupa Şampiyonası’na uygun görünüyor.Sözleriyle dile getirdi.

‘SPORCUDAN YÖNETİCİYE SEVGİYİZ’

Türkiye Triatlon Federasyonu Lideri Bayram Yalçınkaya, şampiyonayı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin büyük katkılarıyla düzenlediklerini belirtti. Burada çok güzel bir organizasyon yapıyoruz. Burası gerçekten inanılmaz derecede güzel bir yer. Bu sadece benim görüşüm değil, tüm sporcular, yöneticiler, Avrupa Federasyonu yönetimi buraya aşık oldu diyebiliriz. Böyle bir Avrupa Şampiyonası’nı Balıkesir’e götürmek için Başkanımız Yücel’e güvenerek talepte bulunduk.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu