Teknoloji

WhatsApp çoklu eşleştirme özelliğini duyurdu: Artık 4 telefonda kullanılabiliyor

WhatsApp tarafından yapılan duyuruda mesajlaşma uygulaması artık aynı anda birden fazla telefonda kullanılabileceğini ve toplamda dört adede kadar yardımcı cihaza bağlanabileceğini bildirdi. . Bu süreç, kullanıcıların bireysel bilgisayarları ve tabletleri hesaplarına bağlamasına ve her cihazda bağımsız olarak WhatsApp kullanmasına benzer şekilde çalışır. Ayrıca bu güncelleme Meta CEO’su Mark ZuckerbergFacebook sayfasından da duyuruldu.

Şirket, orta cihaz uyumluluğunu artırmak amacıyla ilk kez geçen yıl birden fazla cihazı birbirine bağlayabildiğini duyurdu. Bu özelliğin bir parçası olarak WhatsApp, sohbetleri uçtan uca şifreli tutarken sohbetleri ve medyayı internet üzerinden cihaz ortasında senkronize edecek. Ayrıca birincil cihazın uzun süre devre dışı kalması durumunda WhatsApp’ın otomatik olarak yardımcı cihazlardan çıkış yapacağı belirtildi.

Şirket tarafından yayınlanan bir blog yazısında, “ Telefonları yardımcı cihazlar olarak bağlamak mesajlaşmayı kolaylaştırır. Artık çıkış yapmadan telefonlar arasında geçiş yapabilir, konuşmalarınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Veya küçük bir işletme sahibiyseniz, ek çalışanlar artık aynı WhatsApp Business hesabı altında müşterilere doğrudan telefonlarından yanıt verebilir.” söz konusu.

Güncelleme dünya çapında kademeli olarak yayılmaya başladı ve önümüzdeki haftalarda herkese ulaşacak. WhatsApp, önümüzdeki haftalarda yardımcı cihazlar eklemek için alternatif bir yol sunacağını da sözlerine ekledi. Kullanıcılar, cihazı bağlamak için birincil telefonlarına girebilecekleri tek seferlik bir kod almak için telefon numaralarını WhatsApp Web’e yazabilecekler.

derbentajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu