Haber

Yeni Maliye Bakanı olarak atanan Mehmet Şimşek’in ‘Zavallı Aile Ziyareti’ Paylaşımı Yeniden Viral Oldu

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından yeni kabine oluşturulurken, yeni bakanlıklar için birçok isim gündeme gelmeye başladı. İktisat denilince akla gelen ilk isimlerden biri Mehmet Şimşek oldu. Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in görevine dönüşü gündem olurken, Şimşek’in yıllar önce yaptığı ‘yoksul aile ziyareti’ paylaşımı yeniden gündem oldu.

Kaynak:https://twitter.com/memetsimsek/statu…

Geçtiğimiz Pazar günü sonuçlanan cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından gözler yeni kurulan kabineye çevrildi.

Mevcut bakanların milletvekili olmasıyla bakanlarda değişiklikten söz edilirken, ekonomi açısından bu konuda en değerli seçimin Hazine ve Maliye Bakanı olduğu aşikar.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nı Nurettin Nebati’den kimin devralacağı merakla beklenirken, gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da istediği eski bakan Mehmet Şimşek’e çevrildi.

2009-2015 ortasında Maliye Bakanlığı görevini yürüten Şimşek’e yeniden bakanlık görevi sunuldu ve bu kez Şimşek, teklife sıcak baktığı kuliste sohbetin ortasında kaldı. .

Kabine değişikliği ile gündeme gelen Mehmet Şimşek herkesin merak ettiği bir isim olurken, Şimşek’in 2012 yılında yaptığı bir paylaşım Twitter’da yeniden gündeme geldi.

‘Zavallı aile ziyareti’ adı altında paylaşılan bu paylaşım yayınlandığında büyük tepkiler toplarken, lafın konusu yeniden gündeme gelince yansımalar bir hayli büyüdü.

Söz konusu paylaşıma yıllar sonra çok sayıda tepki geldi:

?

?

?

Mehmet Şimşek’in paylaşımını nasıl buldunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu