Haber

Yozgat ve Sorgun’da Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenlendi

Yozgat ve Sorgun’da 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tören gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan tören, Valilik Konferans Salonu’nda devam etti.

Törende konuşan Yozgat Valisi Ziya Polat, Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vefat eden tüm öğretmenlere Allah’tan rahmet diledi.

Öğretmenler Günü’nü kutlayan Polat, “Eğitim uzun ince bir yoldur. Öğretmenlik ulvi ve tarihi bir meslektir. Öğretmen insanlığa saygıyı, millet ve yurt sevgisini, bağımsızlık şerefini genç dimağlara gergef gergef işleyendir.” dedi.

İl Ulusal Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı da bütün öğretmenlerin “Öğretmenler Günü”nü kutladı.

Konuşmaların akabinde mesleğe yeni başlayan 57 öğretmen yemin etti, emekli olan öğretmenlere Hizmet Erdem Evrakı ve plaket takdim edildi.

Törene, Yozgat Belediye Lideri Celal Köse, Cumhuriyet Başsavcısı Recep Sevgili, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sorgun

Sorgun’da İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu’nda düzenlenen programda konuşan Yunus Emre Ortaokulu Müdürü Mehmet Kılınçarslan, keyifli bir toplum olmanın yolunun eğitimden geçtiğini tabir etti.

Konuşmanın akabinde öğrenciler şiir okudu, vefat eden öğretmenlerin anısına öğrenciler tarafından hazırlanan slayt gösterisi sunuldu. 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen şiir müsabakasında dereceye giren öğrencilere mükafatları verildi.

Törene, Kaymakam Halil İbrahim Kazar, Belediye Lideri Mustafa Erkut Ekinci, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Musa Öcal, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu