Haber

Erdoğan’a Hakaret Eden Çocuğun Babası Tutuklandı: “Mahvolduk”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın seçim afişindeki fotoğrafına bıyık çizerek küfürlü sözler yazdığı iddiasıyla tutuklanan 16 yaşındaki çocuğun babası, “Dört beş yıldır perişan durumdayız. gün.Lise 2 öğrencisi tutuklu.Okul kapanıyor,dersleri var,staj evraklarını verememiş.

Mersin’de yaşayan ve meslek lisesinde okuyan 16 yaşındaki bir çocuk, bu afişlerden birinde Erdoğan’ın fotoğrafına tükenmez kalemle Hitler bıyığı çizdi.

Kamera kayıtlarını izleyerek çocuğun kimliğini belirleyen polis ekipleri, çocuğun konutuna giderek gözaltına alındı. Çocuk Şube Müdürlüğü’ne sevk edilen 16 yaşındaki erkek çocuk, afişte bıyık olduğunu ancak afişin farklı noktalarına küfürlü içerik yazmadığını söyledi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edilen çocuk, cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla nöbetçi mahkemeye çıkarılarak tutuklanarak cezaevine gönderildi.

‘Cumhurbaşkanı buna izin vermemeli’

Tutuklanan çocuğun babası, gözaltı ve tutuklanma sürecinde yaşadıklarını TELE1’den Engin Açar’a anlattı. Kelali, çocuğunun bıyık değil kaş çizdiğini söylediğini belirtti.

Öte yandan baba Kelali, çocuğunun sözlerindeki küfürleri kendisinin yazmadığını söyledi. Peder Caner Kaleli şunları söyledi:

“Polis çocuk şubesinden geldi. İfadesinin alınıp bırakılacağını söylediler. Çocuk şubesine gittik bugün burada misafirimiz olacak dediler biraz şok olduk. ‘Nöbetçi mahkemeye çıkacak’ dediler. Ertesi gün adliyeye gittik. Avukat da nöbetçi adliyeye gireceğini, serbest kalacağını, hakkında tutukluluk olmadığını söylediler. Nöbetçi adliyeden çıktıklarında tutuklu olduklarını söylediler. Şok üstüne şok yaşadık.

“Küfür yazmakla itham ediliyor ama çocuğum ben küfür yazmadım diyor. Küfür yazılarında Süleyman Soylu’nun ismi var diyor ama ben yazmadım. Resmi ben görmedim ama avukatım görmüş olabilir. Avukat kesinlikle bir şey olmadığını söyledi. 4-5 gündür perişan haldeyiz. Lise 2 öğrencisi tutuklu. Okul kapanıyor, dersler var, staj evraklarını veremedi. Bekleme dönemindeyiz. Biz adalete ve yargıya güvenen insanlarız. Başkan biliyorsa bu olaya izin verilmemesi gerektiğini düşünüyorum’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu