Haber

İYİ Parti, MHP’nin çağrısına yanıt verdi

DÜZGÜN Parti Sözcüsü Kürşad Güçlü, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Memleketin bekası için yerel iktidarda komşu olalım” çağrısına yanıt vererek, “Güzel ülkemizin temiz kalpli insanlarını, milliyetçilerini, vatanseverlerini ve Türkiye’yi davet ediyoruz.” sevenleri vatan ve millet bekası için İYİ Parti’de buluşacak.” .

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partiden ayrılarak İYİ Parti’yi kuran Meral Akşener ve partililere, “Biz sizi çağırdık eve dönmediniz, memleketin bekası için yerel iktidarda komşu olalım” çağrısında bulundu. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Bahçeli’nin çağrısına yazılı açıklamayla yanıt verdi. Zorlu’nun açıklaması şöyle:

“Bildiğiniz gibi partimizin seçim çalışmaları ve olası yol haritası bir süredir kamuoyunda geniş bir şekilde tartışılıyor ve farklı argümanlar ileri sürülüyor. Bunun bir örneği dün Milliyetçi Hareket Partisi aracılığıyla bir TV programında yaşandı. Bugün ise bazı yetkililerin kurumsal kimliğimizi hedef alan talihsiz açıklamalarda bulunduğu Genel Liderimiz Sayın Meral Akşener, 24 Haziran’da düzenlediğimiz büyük kongremizde 85 milyon insanımıza siyasette yeni bir zemin ve yeni bir yol açma kararlılığımızı dile getirdi. 2023 yılında en büyük gücümüz olan milletimizin sözünü dinleyeceğimizi belirterek, bunu kamuoyuna açıkça iletiyor ve güzel ülkemizin temiz kalpli insanlarını, milliyetçilerini, vatanseverlerini ve Türkiye sevdalılarını UYGUN Partisi’nde buluşmaya davet ediyoruz. vatan ve millet bekasına.Rotamız belli, pusulamız 26 Ağustos ruhuyla millettir.”

haber-celtikci.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu