Teknoloji

Mitsubishi, Yeni Uygun Fiyatlı Kompakt SUV’u Xforce’u Tanıttı: İşte Teknik Özellikleri

Japonya merkezli otomobil devi Mitsubishi, yeni kompakt SUV modeli xforce resmi olarak tanıtıldı. Endonezya’da üretilecek araç, şirketin 2022’de gösterdiği XFC konsepti ile birebir aynı olmasa da örnek bir tasarımla gelmişti.

Şirket, otomobili gelecekte Latin Amerika, Güney Asya, Orta Doğu ve Afrika’da piyasaya sürmeyi planlıyor, ancak ana odak noktası Güneydoğu Asya ülkeleri olacak. Peki Xforce hangi özelliklerle geliyor? Hadi bir bakalım.

Mitsubishi Xforce ile tanışın

Kompakt bir SUV modeli olan Xforce’un dış tasarımının özellikle önden bakıldığında şık olduğunu söyleyebiliriz. Araç, görünümü ile hem çağdaş hem de güçlü bir havaya sahiptir. Ön ızgarası ve her iki yandaki LED detayları görünümüne katkıda bulunur. XForce’un 4390 mm uzunluğunda ve 1810 mm genişliğinde olduğu açıklandı. Aks mesafesi 2650 mm’dir.

Yeni Xforce, tek motor seçeneğiyle sunulacak. 1.5 litrelik dört silindirli motor, 103 beygir güç ve 141 Nm tork üretir. Bu motora bir CVT şanzıman eşlik ediyor. Aracın önden çekişli olduğunu unutmayalım.

içeri girdiğimizde 12,3 inçlik bir bilgi-eğlence ekranı ve 8 inçlik bir dijital gösterge panelinin bizi karşıladığını görüyoruz. 8 adet hoparlör barındıracağı belirtilen Dynamic Sound Yamaha Premium ses sistemi de araçla birlikte geliyor. Xforce’ta kablosuz şarj ve USB bağlantı noktaları da mevcuttur.

Bunun dışında segmentinin en geniş kabinlerinden biri olduğu söylenen iç kabinde ayrıca çok sayıda saklama alanı, soğutucu bölüm ve katlanabilir arka koltuklar bulunuyor. Farklı temellere uygun dört sürüş modu eklemeden geçmeyelim.

Önce Endonezya’da satılacak daha sonra diğer pazarlara da gidecek olan XForce’un fiyatı 25.137 dolar (cari kur üzerinden 679.912 TL) olarak açıklandı. ne yazık ki senin araban Avrupa ve ABD pazarına gelmesi beklenmiyor.

habermerkezefendi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu