Haber

‘Şahinlerden’ Biden’a baskı: ABD İran’la savaşa mı hazırlanıyor?

Biden’ın İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’e açıklaması saldırı‘ uyarısında bulunan eski bir Pentagon danışmanı, olası bir ABD-İran savaşına ilişkin değerlendirme yaptı.

YouTube kanalı Judging Freedom’a konuşan eski ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon)Danışmanı Douglas Macgregor, ABD dış politikasının şahin kanadını temsil eden Senatör Lindsey Graham ve eski Senatör Joseph Lieberman liderliğindeki bir grubun Biden’ı İran’a saldırmaya zorladığını belirtti.

‘Artık manipüle edebilecekleri bir yönetime sahip olduklarını sanıyorlar’

Macgregor Bu insanlar yıllar boyunca bu arzularını defalarca dile getirdiler. Artık manipüle edebilecekleri ve eyleme geçirebilecekleri bir hükümete sahip olduklarını düşünüyorlar. Aslında zorlamalarına bile gerek yok çünkü Biden kabinesinde İran’a saldırmakla ilgilenen birçok kişi var” söz konusu.

‘İsrail’in Ukrayna’ya istihbarat ve ajan gönderdiği unutulmamalıdır’

Rusya’nın İran’ın yok edilmesini oturup izlemeyeceğini söyleyen Macgregor, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Rusya, ABD’yle bir savaşla ilgilenmiyor ve açıkça İsrail’le bir savaş istemiyor. Rusya, İsrail’in çıkarlarına çok dikkat ediyordu ama aynı zamanda İsraillilerin Ukrayna’ya yardım ettiğini, çok fazla istihbarat sağladığını, çok fazla bilgi gönderdiğini de söyledi. Mossad ajanlarının Ukrayna’ya gitmesi. “Unutma. Dolayısıyla Moskova bu noktada ‘Bakın başka seçeneğimiz yok, İran’ı desteklemek zorundayız, onun yok edilmesine izin veremeyiz’ diyebilir.”

Biden, Hamaney’i bölgedeki ABD askerleri konusunda uyardı

Dün gece Beyaz Saray’da yaptığı konuşma sırasında doğrudan. HamaneyBiden’ı uyarıyorum” Bölgedeki ABD birliklerine yönelik eylemlerine devam etmeleri halinde karşılık vereceğiz. Buna hazır olmalı“dedi.

Biden ayrıca ABD askerlerinin İsrail-Filistin çatışmasının tırmanması nedeniyle değil, terör örgütleriyle mücadele etmek için bölgede bulunduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu